Děkujeme všem za trpělivost!! Již jsme zpátky v sedle :-) Daniela

Terapie Kočkou

Psi jsou našimi terapeuty již celá staletí, poslední dobou dokonce oficiálně jako canisterapeutičtí pomocníci. Kočky ale nezůstávají nic dlužny a rozhodně nejsou nijak pozadu. Aneb felinoterapie v praxi.

 

Pomáhají všichni

Léčebnému kontaktu mezi člověkem a kočkou se říká felinoterapie. Věřte nebo ne, léčivé schopnosti koček mají skutečné pozitivní výsledky. Doposud k tomu byla preferována poněkud flegmatičtější plemena, jako ragdoll nebo mainské mývalí, ale s trochou snahy je k pomoci lidem vhodná každá kočka. A pomoc funguje oboustranně – nejen jako léčebná metoda, ale také jako výchovná a vzdělávací metoda pro děti a budoucí generace, podporující lásku ke zvířatům.

 

Léčivé předení

Terapie kočkami je nejčastěji provozována způsobem, kdy lidé navštíví kočičí depozitum, aby nebyly kočky stresovány převozem. Jen kočka, která se cítí být v pohodě, může svou pohodu přenést i na člověka. Kočičí předení má navíc, jak vědci zjistili, léčivé účinky pro rekonvalescenci svalů a odbourání bolesti. Za kočkami tak dochází nejen děti, ale i senioři nebo handicapovaní lidé, jimž pomáhá rozvíjet motoriku a sebeuvědomění.

 

Zkuste kočičí kavárnu

Samozřejmě je potřeba vybírat komunikativní jedince, kteří zvládnou kontakt v psychické pohodě. Je s podivem, že kočky, kterým lidé nějak ublížili, většinou projevují silnější emoce, než ty „přešlechtěné“ z pohodlí domovů. Obvykle již pouhá přítomnost kočky napomáhá duševní pohodě a chuti do života. Pro lehčí léčebné účely stačí navštívit například některou z kočičích kaváren – zákusek, kafe a desítky poléhavajících koček, které se občas přijdou pomazlit nebo si pohrát, má magický ozdravný účinek na každého člověka.