Děkujeme všem za trpělivost!! Již jsme zpátky v sedle :-) Daniela

Zajímavosti ze psích pelíšků – Mýty, kterým (ne)věříte?

My lidé uvěříme ledasčemu. A rádi. Také věříte v několik nevyvratitelných pravd, které jste během života nasbírali o svých psech? Co když vám je vyvrátíme?

 

Víte, on nemá správnou velikost

Také jste slyšeli při koupi štěňátka, že tohle je poslední z vrhu a nejmenší, a proto nemá průkaz původu? To je bohužel oblíbený výmysl množitelů, kteří jej navzdory stále širší informovanosti veřejnosti s oblibou používají pořád dokola. Pokud je štěně bez PP, jde o psa, jehož rodiče nebyli uchovněni. Možná proto, že majitelům se nechtělo chodit po výstavách. Možná proto, že na výstavách neuspěli, protože mají nějaké genetické nebo povahové vady. A nejspíš jde o štěně nečistokrevných rodičů, snad křížence (?) a proto PP nemůže ani mít. Jiný důvod není. Jeden za všechny, všichni za jednoho. Buď má PP celý vrh nebo nikdo…

puppy-chihuahua-P4Y38HG

 

Merle čivavy a minijorkšíři

Věřte nebo ne, tato plemena jsou mýtus. Pokud jste o nich slyšeli, či si je dokonce pořídili, pak jde o výsledky křížení, které nebyly dosud oficiálně uznány jako plemeno. Zpravidla je to proto, že mají nějaké genetické vady a onemocnění. Pořízením takového mazlíčka se bohužel upisujete na mnoho let drahým veterinárním nákladům za léčbu a péči…

 

Každá fena by měla mít alespoň jednou štěňata

Toto je mýtus, který má celosvětově naprosto nejlepší marketing! Žádná jiná informace vypuštěná do světa neměla takový pozitivní vliv na byznys množitelů a na přeplněnost útulků. A kdo ji vypustil, měl by dělat příští reklamu na volby, aby se konečně povedla. Díky tomuto mýtu, jemuž věří takové procento pejskařů, se ročně narodí statisíce štěňat, která nejčastěji skončí na ulici, v útulku, u množitelů. Jen maličké procento takovýchto štěňat najde skutečně doživotně milující rodinu. A žel bohu, nemá to žádný vliv na vznik rakoviny mléčné žlázy a nádorových onemocnění. 

 

S masem roste chuť

Masem krmení psi jsou krvelačné a agresivní bestie. Skutečně? Asi tak jako kočky (ačkoliv ty bývají často bezesporu bestiální :). Drb, který pomáhá velkým aglomerátům produkovat tuny méně či více kvalitních granulí a najít jim dostatečný odbyt, drb, který nechává vegetariány klidněji spát. Povedené, leč mýtus. 

 

Napadají vás další mýty, které jste během své pejskařské kariéry potkali? Podělte se o ně s námi třeba na našich sociálních sítích!